SP NR 1 W ŁOMŻY

• Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łomży
    ul. Reymonta 9, 18-400 Łomża

AKTUALNOŚCI

• Baśniowy seans w „Teatrze Kamishibai” - Obrazek 1   Baśniowy seans w „Teatrze Kamishibai” - Obrazek 2

Dnia 18 października 2018 r. dwie Panie z Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży, pracujące w Bibliotece Pedagogicznej, wzięły udział w sesji czytelniczej zorganizowanej dla dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły. Przedszkolaki obejrzały baśniowy seans w „Teatrze Kamishibai”. Wysłuchały kilku opowiadań: „Rower Walentynki”, „Bajka o księciu Husajnie i latającym dywanie”, „Siedmiomilowe buty” czytanych przy pomocy ilustrowanych kart, poznając jednocześnie zasady działania „magicznej skrzynki”.

• Piesza wycieczka po Łomży

Dnia 17.10.2018 roku klasa IIIc-g wraz z wychowawczynią p. Anną Urban-Górnik udała się na pieszą wycieczkę po naszym mieście. Pierwszym punktem programu były odwiedziny w ZSTiO nr 4 przy ulicy Zielonej, gdzie gimnazjalistki mogły obserwować proces przygotowywania i wypieku zdrowego chleba oraz wziąć udział w degustacji. Powodem zaproszenia do tak niecodziennych zajęć był obchodzony „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia” w ramach X edycji ogólnopolskiej kampanii. Dzięki ciekawej prezentacji przygotowanej przez uczniów „Budowlanki” oraz prelekcji nauczycieli można było pogłębić swą wiedzę na temat prawidłowego odżywiania się oraz wpływu aktywności fizycznej na nasze zdrowie. Dodatkowo wizyta miała cel zawodoznawczy, tak ważny dla uczniów ostatniej klasy gimnazjum, stojących u progu wyboru dalszej ścieżki kształcenia.

• Książka kucharska prosto z natury - Obrazek 1   Książka kucharska prosto z natury - Obrazek 2   Książka kucharska prosto z natury - Obrazek 3

W minionym tygodniu dzieci z oddziałów przedszkolnych „odkrywały” jak należy korzystać z „Książki kucharskiej prosto z natury”. Dzieci z oddziału 0a poznały, że owoce i warzywa są nie tylko zdrowe, ale przede wszystkim smaczne. Mogły się o tym przekonać wykonując pod opieką swoich pań zdrową i kolorową sałatkę owocową. Natomiast dzieci z oddziałów 0b i 0c robiły pyszne soki owocowe.

Książka kucharska prosto z natury - Obrazek 4   Książka kucharska prosto z natury - Obrazek 5

Galeria Książka kucharska prosto z natury

• Sok jabłkowo - marchwiowy bardzo smaczny i zdrowy

W ramach tworzenia "Książki kucharskiej prosto z natury" dzieci z oddziału 0c wykonały "sok jabłkowo - marchwiowy bardzo smaczny i zdrowy". Dzieci krok po kroku zapoznały się ze sposobem wykonania soku własnej roboty. Po zakończeniu zadania nastąpiła degustacja przygotowanego samodzielnie smakołyku.

• Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łomży
    ul. Reymonta 9, 18-400 Łomża