SP NR 1 W ŁOMŻY

ul. Reymonta 9, 18-400 Łomża
liczba odwiedzin: 320392

AKTUALNOŚCI

• W dniu 25.04.2018 Ola Cymek z klasy IIg-g  wraz z opiekunem p. Anna Urban-Górnik uczestniczyła w gali finałowej konkursu recytatorsko-fotograficznego „Strzeż się oschłości serca” w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku. Konkurs miał zasięg wojewódzki i objęty był honorowym patronatem Wojewody Podlaskiego oraz Prezydenta Miasta Białegostoku. Ola wzięła udział w części fotograficznej i jej zadaniem było wykonać zdjęcie będące nawiązaniem do wybranego przez siebie fragmentu wiersza Zbigniewa Herberta. Nasza gimnazjalistka wybrała „Przesłanie Pana Cogito” Jadąc na podsumowanie konkursu Ola nie wiedziała jeszcze, które zajęła miejsce. Okazało się, że znalazła się w ścisłej czołówce, otrzymując II miejsce, dyplom i nagrodę rzeczową.

• ******************************************************

Biało - Czerwony Piknik Rodzinny - ZAPROSZENIE.pdf

******************************************************

•      Reprezentanci naszej szkoły zdobyli I miejsce podczas Międzyszkolnego Turnieju Naukowego, który odbył się dn. 24 kwietnia 2018 r. w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Celem konkursu było m.in. promowanie nauki, pogłębianie wiedzy i umiejętności z zakresu przedmiotów matematyczno–przyrodniczych oraz wspieranie uzdolnionej młodzieży w podejmowaniu wyzwań w ramach rywalizacji drużynowej.

Osobami, które zmagały się z zadaniami z matematyki i z fizyki byli: Adam Dęby i Jan Cieśliński z klasy IIId, natomiast z biologii, z chemii i z geografii: Julia Tombak z klasy IIId, Natalia Domalewska z klasy IIIe oraz Aleksandra Rogowska z klasy III f.

• Kolejne sukcesy w pływaniu - Obrazek 1 Kolejne sukcesy w pływaniu - Obrazek 2          Kolejne sukcesy w pływaniu - Obrazek 3

W niedzielę 22.04.2018r w Parku Wodnym w Łomży odbyła się III edycja zawodów pływackich, Podstawówka na fali H2O oraz Otwarte Zawody Pływackie dla klas gimnazjalnych i Szkół Średnich.

W rywalizacji uczestniczyli również uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży. Najmłodszym reprezentantem SP1 był Jakub Czerwonko z oddziału przedszkolnego 0c.

Reprezentacja SP1  w sumie zdobyła 18 medali, które wręczała pani poseł Bernadeta Krynicka. Na podium stawali:

• W dniu 21.04.2018r. w ZSEiO nr 6 w Łomży odbyły się Powiatowe Mistrzostwa LZS w Tenisie Stołowym  na rok 2018. W zawodach uczestniczyli również nasi uczniowie. Najlepiej zaprezentowali się chłopcy z rocznika 2004 zdobywając całe podium dla siebie.

I miejsce zdobył Bartosz Frąckiewicz, II - Przemek Jadacki, trzeci był Łukasz Brakoniecki.

Powiatowe Mistrzostwa LZS w Tenisie Stołowym - Obrazek 1   Powiatowe Mistrzostwa LZS w Tenisie Stołowym - Obrazek 2   Powiatowe Mistrzostwa LZS w Tenisie Stołowym - Obrazek 3

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunem zawodników jest pani A. Żelazna

• Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łomży