SP NR 1 W ŁOMŻY

 • Baśniowy seans w „Teatrze Kamishibai” - Obrazek 1   Baśniowy seans w „Teatrze Kamishibai” - Obrazek 2

  Dnia 18 października 2018 r. dwie Panie z Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży, pracujące w Bibliotece Pedagogicznej, wzięły udział w sesji czytelniczej zorganizowanej dla dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły. Przedszkolaki obejrzały baśniowy seans w „Teatrze Kamishibai”. Wysłuchały kilku opowiadań: „Rower Walentynki”, „Bajka o księciu Husajnie i latającym dywanie”, „Siedmiomilowe buty” czytanych przy pomocy ilustrowanych kart, poznając jednocześnie zasady działania „magicznej skrzynki”.

  Baśniowy seans w „Teatrze Kamishibai” - Obrazek 3

  Galeria Baśniowy seans w „Teatrze Kamishibai”

 • Piesza wycieczka po Łomży

         Dnia 17.10.2018 roku klasa IIIc-g wraz z wychowawczynią p. Anną Urban-Górnik udała się na pieszą wycieczkę po naszym mieście. Pierwszym punktem programu były odwiedziny w ZSTiO nr 4 przy ulicy Zielonej, gdzie gimnazjalistki mogły obserwować proces przygotowywania i wypieku zdrowego chleba oraz wziąć udział w degustacji. Powodem zaproszenia do tak niecodziennych zajęć był obchodzony „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia” w ramach X edycji ogólnopolskiej kampanii. Dzięki ciekawej prezentacji przygotowanej przez uczniów „Budowlanki” oraz prelekcji nauczycieli można było pogłębić swą wiedzę na temat prawidłowego odżywiania się oraz wpływu aktywności fizycznej na nasze zdrowie. Dodatkowo wizyta miała cel zawodoznawczy, tak ważny dla uczniów ostatniej klasy gimnazjum, stojących u progu wyboru dalszej ścieżki kształcenia.

       Po pysznym śniadanku, w promieniach jesiennego słońca uczennice udały się spacerkiem po Kamiennych Schodkach, przez Stary Rynek, obok ławeczki Hanki Bielickiej do Teatru Lalki i Aktora na spektakl „Proces”.

  Piesza wycieczka po Łomży - Obrazek 1   Piesza wycieczka po Łomży - Obrazek 2

  Piesza wycieczka po Łomży - Obrazek 3   Piesza wycieczka po Łomży - Obrazek 4

  To był bardzo udany dzień!

  Galerii Piesza wycieczka po Łomży

 • Jesienne prace uczniów z klasy IIC

  Jesienne prace uczniów z klasy IIC - Obrazek 1

  Jesienne prace uczniów z klasy IIC - Obrazek 2   Jesienne prace uczniów z klasy IIC - Obrazek 3

 • Książka kucharska prosto z natury - Obrazek 1   Książka kucharska prosto z natury - Obrazek 2   Książka kucharska prosto z natury - Obrazek 3

  W minionym tygodniu dzieci z oddziałów przedszkolnych „odkrywały” jak należy korzystać z „Książki kucharskiej prosto z natury”. Dzieci z oddziału 0a poznały, że owoce i warzywa są nie tylko zdrowe, ale przede wszystkim smaczne. Mogły się o tym przekonać wykonując pod opieką swoich pań zdrową i kolorową sałatkę owocową. Natomiast dzieci z oddziałów 0b i 0c robiły pyszne soki owocowe.

  Książka kucharska prosto z natury - Obrazek 4   Książka kucharska prosto z natury - Obrazek 5

  Galeria Książka kucharska prosto z natury

 • Sok jabłkowo - marchwiowy bardzo smaczny i zdrowy

    Sok jabłkowo - marchwiowy bardzo smaczny i zdrowy - Obrazek 1      Sok jabłkowo - marchwiowy bardzo smaczny i zdrowy - Obrazek 2      Sok jabłkowo - marchwiowy bardzo smaczny i zdrowy - Obrazek 3       Sok jabłkowo - marchwiowy bardzo smaczny i zdrowy - Obrazek 4      Sok jabłkowo - marchwiowy bardzo smaczny i zdrowy - Obrazek 5

  W ramach tworzenia "Książki kucharskiej prosto z natury" dzieci z oddziału 0c wykonały "sok jabłkowo - marchwiowy bardzo smaczny i zdrowy". Dzieci krok po kroku zapoznały się ze sposobem wykonania soku własnej roboty. Po zakończeniu zadania nastąpiła degustacja przygotowanego samodzielnie smakołyku.

    Sok jabłkowo - marchwiowy bardzo smaczny i zdrowy - Obrazek 6      Sok jabłkowo - marchwiowy bardzo smaczny i zdrowy - Obrazek 7      Sok jabłkowo - marchwiowy bardzo smaczny i zdrowy - Obrazek 8       Sok jabłkowo - marchwiowy bardzo smaczny i zdrowy - Obrazek 9      Sok jabłkowo - marchwiowy bardzo smaczny i zdrowy - Obrazek 10

  ZOBACZ Sok jabłkowo - marchwiowy bardzo smaczny i zdrowy

 • 15 października 2018 uczniowie klasy II D odwiedzili Ratusz oraz Prezydenta Miasta.

  IID z wizytą u Prezydenta Łomży - Obrazek 1   IID z wizytą u Prezydenta Łomży - Obrazek 2

  IID z wizytą u Prezydenta Łomży - Obrazek 3   IID z wizytą u Prezydenta Łomży - Obrazek 4   IID z wizytą u Prezydenta Łomży - Obrazek 5

  GALERIA - IID z wizytą u Prezydenta Łomży

 • BĘDĘ NAUCZYCIELKĄ

  Wszyscy mi mówią: – "wspaniały lekarz zdobywa sławę wielką."
  Ja jednak wolę mieć inny zawód, będę nauczycielką.
  Mama narzeka – "dziecko kochane to taka trudna praca".
  I na dodatek nie ma spokoju gdy się do domu wraca.

  Bo jeszcze plany na dzień następny, lektury do czytania,
  Dzienniczki, listy, zawiadomienia, sprawdziany i zadania.

  Wszyscy mi mówią bądź dziennikarką, księgową lub artystką.
  Na świecie liczą się mądrzy ludzie. Tacy co wiedzą wszystko.
  To prawda, ale jest jedna sprawa, o którą chciałam spytać.
  Nim będą sławni, Ci wielcy ludzie, kto ich nauczy czytać?

  Więc chociaż plany na dzień następny, lektury do czytania,
  Dzienniczki, listy, zawiadomienia, sprawdziany i zadania.
  Więc chociaż trudno, czasem niewdzięcznie, jak dyplom już zdobędę.
  Z radością wielką i z poświęceniem nauczycielką będę.

                                                                                                    Elżbieta Buczyńska

  Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 1   Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 2

  Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 3   Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 4   Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 5

  Galeria Dzień Edukacji Narodowej

 • "Szewc Kopytko i Kaczor Kwak"

  "Szewc Kopytko i Kaczor Kwak" - Obrazek 1   "Szewc Kopytko i Kaczor Kwak" - Obrazek 2   "Szewc Kopytko i Kaczor Kwak" - Obrazek 3

  W czwartek, 11.10.2018 r., dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a, 0b, 0c udały się z wizytą do Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Były widzami spektaklu pt.: "Szewc Kopytko i Kaczor Kwak". W sztuce występowali zarówno aktorzy jak i kukiełki. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały spektakl. Na koniec nagrodzili aktorów wielkimi brawami!!!!

  "Szewc Kopytko i Kaczor Kwak" - Obrazek 4  "Szewc Kopytko i Kaczor Kwak" - Obrazek 5   "Szewc Kopytko i Kaczor Kwak" - Obrazek 6   "Szewc Kopytko i Kaczor Kwak" - Obrazek 7   "Szewc Kopytko i Kaczor Kwak" - Obrazek 8

 • Prawybory Prezydenta Łomży w SP 1

   

  Uczniowie klas trzecich gimnazjalnych i klas ósmych 12 października wzięli udział w prawyborach prezydenta miasta. Szkoła tradycyjnie organizuje takie akcje przy okazji wyborów parlamentarnych, prezydenckich i samorządowych kształcąc w ten sposób jedną z kompetencji kluczowych  – obywatelską.

  Prawyborów Prezydenta Łomży

 •       Dzieci z grupy przedszkolnej 0b spędziły dwie „wesołe” godziny w sali zabaw „Świat Zabaw” przy ulicy Wojska Polskiego w Łomży. Było to podziękowanie za zbiórkę nakrętek dla chorego Kacperka. Zjeżdżalnie, kuleczki, pojazdy, ścianka wspinaczkowa to atrakcje, które sprawiły, że czas upłynął dzieciom bardzo radośnie, ale także bardzo szybko.

  „Świat Zabaw” - Obrazek 1   „Świat Zabaw” - Obrazek 2   „Świat Zabaw” - Obrazek 3

  Galeria „Świat Zabaw”

 • BohaterOn – włącz historię!

        W dniach od 15 września do 02 października 2018r. uczniowie klas trzecich gimnazjum brali udział w ogólnopolskiej kampanii BohaterOn – włącz historię! Pamiętając o bohaterskiej postawie uczestników Powstania Warszawskiego napisali 98 kart z życzeniami i wyrazami uznania do powstańców. W ten sposób upamiętnili 74 rocznicę wybuchu powstania i poznali żywą historię. Kampania BohaterOn prowadzona jest w ramach projektu # Moja Niepodległa.

 • „Zaczarowany Jeleń”

  Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia baśni okolicznościowej pt. „Zaczarowany Jeleń” powstałej z okazji 600 - lecia nadania praw lokacyjnych Łomży. Oto fotorelacja z wizyty klas czwartych w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży.

  „Zaczarowany Jeleń” - Obrazek 1   „Zaczarowany Jeleń” - Obrazek 2   „Zaczarowany Jeleń” - Obrazek 3

  „Zaczarowany Jeleń” - Obrazek 4   „Zaczarowany Jeleń” - Obrazek 5   „Zaczarowany Jeleń” - Obrazek 6

 • Koncert „Klucz do ...?" - Obrazek 1   Koncert „Klucz do ...?" - Obrazek 2   Koncert „Klucz do ...?" - Obrazek 3   Koncert „Klucz do ...?" - Obrazek 4   Koncert „Klucz do ...?" - Obrazek 5   Koncert „Klucz do ...?" - Obrazek 6

         W naszej szkole Agencja Artystyczna MAT z Olsztyna rozpoczęła cykl spotkań z muzyką. Koncert "Klucz do ..." wprowadził najmłodszych w świat muzyki i świetnej zabawy. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I – III miały okazję wcielić się w rolę króla, królowej, czarnoksiężnika, czy smoka. Słuchały muzyki granej na dworze królewskim. Dowiedziały się co to jest pięciolinia, nuty i do czego służy klucz wiolinowy. Poznały także budowę i brzmienie trąbki i saksofonu. Program muzyczny zakończył się Turniejem Wiedzy o Muzyce. Gratulujemy zwycięzcom i czekamy na kolejne spotkanie z muzyką.

  Koncert „Klucz do ...?" - Obrazek 7   Koncert „Klucz do ...?" - Obrazek 8   Koncert „Klucz do ...?" - Obrazek 9

  Koncert „Klucz do ...?" - Obrazek 10   Koncert „Klucz do ...?" - Obrazek 11

  Koncert „Klucz do ...?" - Obrazek 12   Koncert „Klucz do ...?"   Koncert „Klucz do ...?" - Obrazek 13

 • "Bezpieczny kontakt z psem"

  Dzieci z oddziału przedszkolnego 0a uczestniczyły w spotkaniu edukacyjnym,  które prowadziła Pani Patrycja Pec, szkoleniowiec, ze swoim psem.  Spotkanie odbyło się  w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży by nauczyć dzieci odpowiedniego i bezpiecznego kontaktu z psem. Przedszkolaki były zachwycone możliwością poznania dobrze wyszkolonej suczki, która potrafi wykonać wiele sztuczek i doskonale rozumie się ze swoim opiekunem. 

  "Bezpieczny kontakt z psem"

 • "Czytanie na śniadanie"

  Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania klasa II c postanowiła przeprowadzić tygodniową akcję dla zerówkowiczów "Czytanie na śniadanie". Dzieciaki z zaangażowaniem, a co najważniejsze z chęcią zgłosiły się do występów. Poniżej inscenizacja wiersza Jana Brzechwy "Żaba", "Na straganie" oraz "Dyzio Marzyciel".

              ŻABA.mp4