SP NR 1 W ŁOMŻY

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Zarządzenie Prezydenta Miasta Łomża w sprawie Harmonogramu naboru dzieci na rok szkolny 2018/2019

   
  Zarządzenie Prezydenta Miasta Łomża w sprawie Harmonogramu naboru dzieci
  do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i do I klas szkół podstawowych
  na rok szkolny  2018/2019.
   
 • BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE 2018

   

  Zachęcamy do przeczytania listu Rzecznika Praw Dziecka - Pana Marka Michalaka

  na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. 

  LIST.pdf

  *******************************************************************************

 • Policja o bezpieczeństwie w Ferie Zimowe

   

            

  Uczniowie klas 1 - 3 Szkoły Podstawowej nr 1 wysłuchali uwag

  o bezpieczeństwie w czasie zbliżających się Ferii Zimowych.

      

             

  GALERIA

            

 • Z okazji Dnia Babci i Dziadka

  Z tej okazji klasy czwarte przygotowały muzyczne życzenia dla Kochanych Babć i Dziadków.

  Posłuchajcie

   

 • Dzień Babci i Dziadka w 0c

  https://lh3.googleusercontent.com/ihWpWuN0ms7fXuoC9pT7-g1FqrgBP2daNacKwl-APdkAxAGAZS5zxKfapochO1DaM7zGHGZXVpVYTtiN6CJDHggtF7MGhw-_MVjoiKGNQqjRNNKgmTEhHV6Knv1XnLGaU-LAz6X6JA=w871-h653-no

          Dnia 19 stycznia 2018 r. dzieci z grupy 0c świętowały Dzień Babci i Dziadka, na który to dzień przybyli zaproszeni dziadkowie oraz Pani Wicedyrektor Anna Zakrzewska. Z tej okazji dzieci przygotowały część artystyczną pt. „Piekł dziadek babkę”. Dziadkowie mogli zobaczyć jak pięknie występują ich wnuczęta.

          Przedszkolaki śpiewały piosenki, recytowały wierszyki i zaprezentowały taniec „Grozik”. Goście byli poruszeni występem wnucząt oraz ich szczerymi uśmiechami. Występ dzieci został nagrodzony gromkimi  brawami. Niespodzianką dla przybyłych gości były własnoręcznie wykonane przez dzieci upominki. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze pełnej ciepła i wzruszenia.

  https://lh3.googleusercontent.com/YR56uOwB_WBIbawzM4cfRiAdhwn65t5jgwEsNWGbZurTPTgK72EsKZ5d6JHl-xs9XKKGH-iC0i_lyw6PbwPMKrLp8aydgnItXX5ny_vXGEVz7b_4j6vHXUeaRvuuHGwCL4uB4d4XnQ=w871-h653-no

  Galeria - Dzień Babci i Dziadka

  Występy najmłodszych:

  - film 1           - film 2         - film 3       - film 4         - flim 5          - flim 6

 •  

           

  Czy babcia i dziadek są czarodziejami?

  Dnia 18.01.2018r. w oddziale przedszkolnym 0b odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą bardzo licznie przybyli zaproszeni dziadkowie oraz Pani Dyrektor Krystyna Kamińska i Pani Wicedyrektor Małgorzata Łebkowska. Dzieci zaprezentowały inscenizację pt. „Czy babcia i dziadek są czarodziejami?”. Wszystkie przedszkolaki bardzo profesjonalnie wcieliły się  w swoje role i ładnie zaśpiewały piosenki o Babci i Dziadku. Na koniec występu odśpiewały dziadkom „Sto lat” i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Impreza zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców oraz wspólnym zdjęciem.

  Zobacz zdjęci - Dzień Babci i Dziadka

   

 •       17 stycznia 2018 roku uczniowie klas I-III wzięli udział w dyskotece karnawałowej.
         Wszyscy uczestnicy zabawy zabrali na imprezę świetne humory i dali się porwać wesołym rytmom. Rodzice przygotowali pyszne ciasta i napoje. Były one miłym przerywnikiem po wyczerpujących pląsach przy muzyce.
          Wspomnienia tych miłych chwil na długo zagoszczą w pamięci wszystkich uczniów.

   

     

     

   

  Tak się bawią najmłodsi - Karnawał w pełni

   

 • *****************************************************

        17 stycznia 2018 r. odbył się bal choinkowy dla najmłodszych dzieci naszej szkoły. W tym dniu korytarz przedszkolny zamienił się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, księżniczek, piratów, batmanów, czarownic, wojowników, aniołków oraz wiele innych postaci. Rozpoznać dzieci było trudno. Bal  poprowadziły nauczycielki z oddziałów przedszkolnych. Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca i zabaw.  W czasie balu dzieci mogły napić się soku oraz schrupać ciasteczka, paluszki, czy słodkie cukierki. Nie zabrakło również Świętego Mikołaja, który odwiedził dzieci w ich salach zostawiając im prezenty.

  *****************************************************

      

  *****************************************************

        Na naszym balu było pełno emocji, radości i uśmiechów. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Choinka noworoczna umożliwiła dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości dzieciom i wychowawcom!

  *****************************************************

  GALERIA Zabawa Choinkowa Najmłodszych

  *****************************************************

 • Przygotowania do Dnia Babci i Dziadka

            Dzieci z oddziału przedszkolnego 0 c  uczą się tańca „Grozik” z okazji zbliżającego się święta Dnia Babci i Dnia Dziadka.

               

  Zobacz nagranie:

            Uczniowie klasy VI a na zajęciach z wychowawcą przygotowali ramki do zdjęć, które wręczą swoim Babciom i Dziadkom w dniu ich święta.

       

   

 • Trzecioklasiści nagrodzeni w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Archimedes

  PIOSENKA - ZIMA, ZIMA, ZIMA ....mp4

   

            Podczas apelu poświęconego bezpieczeństwu w czasie ferii, zostały wręczone dyplomy i nagrody uczniom z klas IIIa i IIIb, którzy zostali laureatami 28 Ogólnopolskiej Olimpiady Archimedes. Plus-Matematyka. Plus.

   

        

   

             Z rąk pani dyrektor Krystyny Kamińskiej i Małgorzaty Łepkowskiej nagrody otrzymali:

   

  Stella Paltoo /IIIb/ – Laureat I stopnia

  Tomasz Kowalski /IIIa/ i Franciszek Myśliwiec /IIIb/ – Laureaci II stopnia

  Tomasz Czaplicki /IIIa/, Agata Domurat /IIIa/ i Hubert Lemański /IIIa/ – Laureaci III stopnia

  Igor Wądołkowski /IIIa/ i Konrad Bronowicz /IIIb/ – Laureaci IV stopnia

  Aleksandra Bukowska /IIIa/ i Paweł Dobrogowski /IIIb/ – Laureaci V stopnia.

   

   

  Gratulujemy laureatom i ich opiekunom – paniom: Joannie Kossakowskiej /wych. kl. IIIa/ i Bożenie Targońskiej /wych. kl. IIIb/.

   

  GALERIA ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI

   

   

 •           

         16 stycznia klasa IIIa gościła w Muzeum Północno-Mazowieckim na zajęciach poświęconych papiernictwu i kaligrafii. Dzieci zwiedzały wystawę poświęconą historii papieru, obejrzały film o Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, wykonywały papier czerpany, projektowały stroje i rozwiązywały test sprawdzający zdobytą wiedzę. Miały też okazję pisać na maszynie do pisania i spróbować swoich sił w kaligrafii pisząc gęsimi piórami.

   

  GALERIA: IIIa na warsztatach w muzeum.

 • Zaśpiewajmy Maleńkiemu - wyniki konkursu

            12 stycznia 2018 r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży konkurs kolęd i pastorałek. Uczennice pod opieką pani Anny Korotkiewicz i pani Małgorzaty Czochańskiej, godnie reprezentowały naszą szkołę.

  - w kategorii klas 0-III - Magdalena Kołakowska z klasy Ic otrzymała wyróżnienie,

  - w kategorii klas IV-VI - Maria Czochańska z klasy IVa otrzymała wyróżnienie,

  - w kategorii klas VII i gimnazjum - Otylia Czochańska z klasy VIIa otrzymała I miejsce.

   

  Gratulujemy utalentowanym wokalistkom!!!

   

  ZOBACZ FRAGMENTY WYSTĘPU

 •       11 stycznia 2018 r. uczniowie oddziałów przedszkolnych były na wycieczce w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży na przedstawieniu pt.: ”Pinokio”. W sztuce występowali aktorzy i kukiełki. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały spektakl i razem z bohaterami przeżywali przygodny Pinokia. Zwrócili również uwagę na muzykę i scenografię. Na koniec nagrodzili aktorów długimi brawami!

  Galeria - Pinokio

 • Gościnnie w Wesołym Słoneczku

   

              

  6 stycznia 2018 roku klasy zerowe wybrały się w gości do Wesołego Słoneczka. Tamtejsi wychowankowie przygotowali dla uczniów naszej Szkoły przedstawienie Jasełkowe.

  Od tej pory zaczęliśmy zgłębiać temat Bożego Narodzenia!

   

 •      

  Zobacz galerię zdjęć Czas kolędowania.

 • Maraton Pisania Listów

   

  Już po raz czwarty uczniowie wzięli udział w Maratonie Pisania Listów Amnesty International. Akcję zorganizowała klasa III a gimnazjum.

   

   


            Clovis Razafimalala z Madagaskaru został skazany za ochronę zagrożonego lasu deszczowego Choć prawo tego zabrania, wycinane są cenne drzewa różane.  Clovis i inni aktywiści odważnie przeciwstawiają się temu procederowi, podczas gdy władze nie reagują. Jednak w lipcu 2017 roku Clovis został skazany na podstawie fałszywych oskarżeń i usłyszał wyrok 5 lat więzienia w zawieszeniu. Jeśli będzie kontynuował swoją działalność, w każdej chwili może trafić do więzienia.

            Hanan Badr el-Din z Egiptu poszukuje męża, który został ranny po udziale w manifestacji i trafił do szpitala. Mąż Hanan jest jedną z setek osób, w których zaginięcia zamieszane są egipskie siły bezpieczeństwa. Egipska policja lub wojsko zatrzymuje działaczy politycznych, studentów, demonstrantów, uczniów – nawet 14-letnich, których los pozostaje nieznany. Rząd Egiptu zaprzecza, żeby taka sytuacja miała miejsce Ostatnia próba dotarcia do informacji na temat  męża zakończyła się aresztowaniem Hanan i postawieniem  fałszywych zarzutów o przynależność do zakazanej organizacji. Grozijej 5 lat pozbawienia wolności/

            Uczniowie SP1 napisali 233 listy w sprawie obu opisanych osób. Na całym świecie w tym roku napisano ich ponad 300 tysięcy.

            Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Ideą Maratonu jest pisanie listów w obronie grupy osób prześladowanych z powodu poglądów politycznych, religii czy koloru skóry. Kierowane są zawsze do władz kraju, który łamie prawa danego człowieka albo nie udziela mu skutecznej pomocy w przypadku prześladowania.  Bywają naprawdę skuteczne. Co roku udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa zostały złamane.

            Maraton Pisania Listów to akcja, podczas której jednoczymy się w walce o prawa człowieka na całym świecie. Amnesty International jest międzynarodowym ruchem ludzi działających od ponad 50 lat na rzecz poszanowania praw człowieka. Funkcjonuje na terytorium ok. 150 państw i terytoriów, zrzesza ponad 3 mln członków i członkiń na całym świecie. Prowadzi kampanie przeciwko ciężkim naruszeniom praw człowieka. Jej wizją jest świat, w którym każda osoba będzie mogła w pełni korzystać ze wszystkich praw zawartych w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i innych międzynarodowych standardach praw człowieka.

             W 1977 roku Amnesty International została uhonorowana Pokojową Nagrodą Nobla.

 • Uwaga! Konkurs fotograficzny!

  Zachęcamy do udziału w konkursie

  "Cztery pory roku w obiektywie uczniów szkół podstawowych powiatu łomżyńskiego"

  organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 1 w Łomży.

  Zapoznajcie się z regulaminem i do dzieła!!!

  REGULAMIN KONKURSU: regulamin konkursu.pdf

 •  

                      

  Święta Bożego Narodzenia to piękny i magiczny czas a święta tuż tuż….

  Tej magii dodają nam ozdoby i dekoracje.

  W dniu 21.12.2017 r. dzieci z oddziału  przedszkolnego 0 c

  wyczarowały ciekawe i piękne  ozdoby świąteczne z masy solnej.

          Wesołych Świąt!     

  GALERIA ZDJĘĆ

 •            18 grudnia 2017 w naszej szkole odbyły się Jasełka dla uczniów klas IV – VII i oddziałów gimnazjalnych, które wprowadziły społeczność szkolną w nastrój świąt Bożego Narodzenia.

              Scenariuszu przedstawienia opracowano na podstawie Ewangelii wg św. Mateusza.

           Głównymi aktorkami były dziewczęta z klasy II c-g, które przebierając się w profesjonalne stroje głównych bohaterów Ewangelii odegrały znakomicie wybrane przez siebie role.

              

             Na zakończenie spotkania przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ogłosili zwycięzców w konkursie na strój Mikołaja, a Pani Dyrektor wręczyła im dyplomy i nagrody.

       

  Opiekunowie:

  • p. Anna Urban – Górnik
  • p. Monika Skrodzka

  Oprawa muzyczna:

  • p. Małgorzata Czochańska

    Zdjęcia:

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Łomży
  ul. Reymonta 9, 18-400 Łomża
 • 086 218 44 39

Galeria zdjęć